Skip to main content

Rekrutacja 2024/2025

STARTUJEMY Z REKRUTACJĄ NA ROK SZKOLNY 2024/25

Zapraszamy uczennice i uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, którzy są zainteresowani nauką w Liceum Ginczanki, do odwiedzenia szkoły i uczestnictwa w wybranych lekcjach.

ZAPISY przez naszą skrzynkę mailową: [email protected]

Cieszymy się, że możemy ponownie zaprosić Państwa do stworzonego w 2020 roku czteroletniego Liceum Ogólnokształcącego im. Zuzanny Ginczanki, powstałego w Zespole Szkół Lauder-Morasha. Od września 2024 roku rozpoczną w nim naukę kolejne klasy pierwsze, liczące od 15 do 20 uczniów każda. Przyjmowanie do liceum, oprócz spełnienia wymogów formalnych, przewiduje pięć kroków.”

Wypełnienie ankiety

Wypełnij formularz rekrutacyjny online oraz napisz list motywacyjny i prześlij go mailem do sekretariatu liceum.

List motywacyjny osoby kandydującej

Napisz list motywacyjny i prześlij go mailem do sekretariatu liceum. Po przeczytaniu twojego listu motywacyjnego umówimy się na rozmowę kwalifikacyjną.

Rozmowa kwalifikacyjna

Będzie się składała: z twojej autoprezentacji i rozmowy na różne tematy związane z nią i z twoimi doświadczeniami. Będzie ona także dotyczyć przeczytanych przez Ciebie tekstów literackich oraz rozwiązanych zadań matematycznych. Żeby przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej, trzeba wcześniej uregulować opłatę egzaminacyjną.

Spotkanie z rodzicami/opiekunami

Spotkamy się również z Twoimi rodzicami/opiekunami, by porozmawiać o ich/waszych oczekiwaniach wobec szkoły oraz o naszych oczekiwaniach wobec uczennic i uczniów oraz ich rodziców/opiekunów.

Zadania zespołowe

Potem zostaniesz zaproszony/a do szkoły do wykonania zadań grupowych. To będzie trochę zabawa, a trochę wspólna praca. Poprosimy cię, żebyś na to spotkanie dowiedział/a się jak najwięcej o Liceum Ginczanki, zebrał/a informacje. Możesz w tym celu korzystać z social-mediów szkoły, z materiałów znalezionych w internecie, umówić się na rozmowy z uczniami/uczennicami i nauczycielami/kami albo absolwentami/kami szkoły, przyjść wcześniej na wybraną lekcję.

W razie pytań prosimy o kontakt: [email protected]